Відповідно до Законів України „Про освітуˮ,  „Про загальну середню освітуˮ, освітній процес в Березоворудській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів здійснюється не лише  в процесі шкільної, але і позашкільної роботи. І як наслідок, педагогічний колектив школи спрямовував свої зусилля на реалізацію проблеми:  «Створення оновленого освітнього середовища для максимального розвитку особистості дитини відповідно до її потенціальних можливостей».

Працюючи над її розв’язанням, колектив працює над такими завданнями:

1. Продовжувати створювати оновлене освітнє середовище, зорієнтоване на розвиток особистості, формуючи внутрішню вмотивованість дитини  до саморозвитку.

2. Удосконалювати освітній процес шляхом особистісно зорієнтованого навчання і виховання з використанням комп’ютерно- інтерактивних і інформаційних технологій в умовах розбудови сучасної школи.

3. Працювати над пошуком методик, які визначатимуть можливість учня до вивчення навчальних предметів на тому чи іншому рівні складності матеріалу та апробовувати їх.

4. Забезпечувати рівний доступ до здобуття якісної освіти всім дітям мікрорайону з розкриттям та розвитком їх потенціальних природних здібностей.

5. Продовжувати вибудовувати  систему моніторингу інноваційного процесу в школі.

6. Підвищувати фахову майстерність вчителів, розвивати їх творчий потенціал,  як одного з основних факторів успішної роботи закладу.

7. Удосконалювати систему державно-громадського управління школою.

8. Розширювати  та зміцнювати зв’язки в трикутнику: школа - сім’я – громадськість на основних засадах громадсько-активної школи.

9. Удосконалювати виховну систему, яка забезпечувала б умови для збереження і зміцнення фізичного, морального, психічного та духовного здоров’я учнів.

10. Впроваджувати педагогіку партнерства: співпраця між учителем, учнем і батьками, які мають стати рівноправними учасниками освітнього процесу.

11. Впроваджувати Нову українську школу (НУШ) у 5 класі.