Дитина тільки тоді здобуде соціальний досвід, тільки тоді осягне ази громадянськості, коли сама візьме активну участь у вирішенні важливих питань. Тобто, органи учнівського самоврядування - одна із дієвих шкіл громадянського виховання.

Учні старших класів входять до складу учнівського самоврядування «ЛІДЕР» на чолі з президентом школи. Головне правило самоврядування:  «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо.» Головна мета: виховання особистості здатної творити життя гідне людини; допомогти кожному  старшокласнику та учню школи знайти себе, розвивати свої здібності, реалізувати свої можливості, самостійно шукати  істину, знаходити власну позицію.

Органи самоврядування забезпечують організаційну цілісність колективу, налагоджують спільну діяльність його членів, регулюють особисті стосунки, які виникають між учнями, підтримують нормальну робочу дисципліну, порядок, забезпечують захищеність особистості.

Функції учнівського самоврядування у школі:

1. Забезпечення порядку в школі, організація чергування по школі.

2. Організація дозвілля на перервах.

3. Проведення загальношкільних зборів, конференцій, виставок.

4. Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних форм.

5. Організація роботи по збереженню шкільного майна, збереженню води, електроенергії, підручників.

6. Організація роботи по благоустрою території школи.

7. Підготовка і проведення конкурсів, творчих свят, змагань.

8. Контроль за відвідуванням учнями школи.

9. Заслуховування звітів органів учнівського самоврядування.

10. Проведення соціологічних досліджень з проблем життєдіяльності учнівських колективів.

11. Участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік.

12. Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання життєдіяльності учнівських колективів.

Слід відзначити, що учням подобається така система правління, адже життя школи роблять саме вони, а вчителі підтримують і направляють їх.